V armádě a ve válkách

Antonín Kňourek - účastník povstání v boce Kotorské

vzpoura-v-boce-kotorske-sNa internetových stránkách pardubického Deníku v části Čtenář reportér jsem nalezl článek, který se zabývá pardubickým památníkem Hrob v dáli. Napsal jej František Dosoudil, člen Českého svazu bojovníků za svobodu v Pardubicích. V článku je zmínka o legionáři Antonínu Kňourkovi.

Číst dál: Antonín Kňourek - účastník povstání v boce Kotorské

Legionáři s příjmením Kňourek

   Na stránkách Vojenského ústředního archivu byla zprovozněna databáze legionářů. S příjmením Kňourek v ní najdeme čtyři legionáře: Františka Kňourka, Josefa Kňourka (dvakrát) a Ladislava Kňourka.

Číst dál: Legionáři s příjmením Kňourek

Raimund Kňourek - padl v I. světové válce

   V Novém Městě nad Metují stojí uprostřed křižovatky na náměstí Republiky pomník Obětem válek. Na pomníku je nápis, s letopočty 1914-1918 a 1939-1945 se seznamy jmen padlých. V části věnované obětem I. světové války najdeme také jméno Raimund Kňourek

Číst dál: Raimund Kňourek - padl v I. světové válce

Václav Kňourek v armádě Svobodné Francie

   Web „Válečné střípky“ zveřejňuje informace a články o službě československých vojáků během druhé světové války v československé či jiné spojenecké pozemní armádě. V několika článcích je zde zmínka o poručíku Václavu Kňourkovi.

Číst dál: Václav Kňourek v armádě Svobodné Francie

Kpt. Josef Kňourek v odboji

   Na oficiálních stránkách Ústí nad Labem je velmi podrobně zpracovaná historie tohoto města. Jedná se o elektronickou verzi knihy „Dějiny města Ústí nad Labem“. V části, která se zabývá nacistickou okupací jsem nalezl zmínku o kpt. Josefu Kňourkovi, který patřil k zakládajícím členům jedné z odbojových skupin II. světové války. Stejné informace lze nalézt na serveru „Ousteckej swjet“. Z obou článku uveřejňuji části, ve které se o Josefu Kňourkovi píše.

Číst dál: Kpt. Josef Kňourek v odboji

Kňourkovi ve městech České republiky