Kňourkovi v minulých stoletích

Nejstarší selské rody obce a někdy panství Bílých a Červených Poličan

casopis-rodopisne-spolecnosti-1931-4

   V letech 1929 - 1946 vycházel Časopis Rodopisné společnosti československé v Praze. V jeho čvrtém čísle třetího ročníku z roku 1931 je uveřejněn článek, ve kterém lze nalézt odkaz na příjmení Kňourek odkazující až do poloviny 17. století. Článek se zabývá obcí Bílé Poličany, kterou naleznete mezi Dvorem Králové nad Labem a Hořicemi, v těsné blízkosti Miletína. Tato historicky velmi stará zmínka o příjmení Kňourek je jistě jedním z důvodů mimořádně častého výskytu příjmení Kňourek v této oblasti.

Číst dál: Nejstarší selské rody obce a někdy panství Bílých a Červených Poličan

Kňourkovi v Miletíně

   Na rodinných informačních stránkách „Hlavatí z Horek” (www.hlavati.cz) je část, která tvoří neoficiální stránky městečka Miletín. Zde jsem nalezl článek věnovaný jednomu ze starých miletínských domů, jehož historie je se jménem Kňourek velmi úzce spojena.

Číst dál: Kňourkovi v Miletíně

Pískovcové lomy na Hořicku

   V časopise Kámen jsem objevil článek zabývající se pískovcovými lomy na Hořicku v 19. století a zde se v seznamu vlastníků lomů objevuje dvakrát příjmení Kňourek. Uveřejňuji malou část článku a odpovídající část ze seznamu vlastníků lomů. Celý článek najdete na webu časopisu Kámen.

Číst dál: Pískovcové lomy na Hořicku

Kňourkovi ve městech České republiky