Kdo jsme

Kňourkovi.cz - stránky o příjmení Kňourek a Kňourková

   Navštívili jste stránky věnované všem nositelům příjmení Kňourek a Kňourková, jejich potomkům a všem kdo mají ve svém rodokmenu někoho s tímto příjmením.

   K založení stránek Kňourkovi.cz mě vedla snaha seznámit se s historií mé rodiny. Příjmení Kňourek nese v současné době v České republice asi 250 mužů a stejný počet žen. Chtěl bych zmapovat historii tohoto příjmení, rozlišit jednotlivé větve a rody, které toto příjmení nesou nebo nesly a zjistit, jaké jsou jejich počátky.

   Velmi rád navážu kontakt s těmi, kdo se zajímají o historii své rodiny a kteří jsou s příjmením Kňourek jakkoli spojeni. Bez této spolupráce se historie rodů s tímto jménem nelze dopátrat. 

• • 

   Pokud se o mně a mých aktivitách chcete dozvědět více, můžete se podívat na stránky Vojvodovo.cz, kterých jsem autorem a administrátorem. Web Vojvodovo.cz je věnován především stejnojmenné obci a jejím obyvatelům. Vojvodovo byla česká obec v Bulharsku, kterou založili na přelomu 19. a 20. století Češi z jiné české zahraniční obce, ze Svaté Heleny v Rumunsku. Na stránkách Vojvodovo.cz tedy najdete také informace o historii Svaté Heleny a články, které souvisí s vystěhovalectvím Čechů do zahraničí.

   V obci Vojvodovo několik nositelů příjmení Kňourek žilo a jejich potomci dnes tvoří nezanedbatelnou část z celkového počtu. Jedněmi z vojvodovských Kňourků byli také můj dědeček a otec.

   Zajímají-li Vás osudy Čechů z Vojvodova nebo Svaté Heleny, navštivte stránky Vojvodovo.cz.

 

Vojvodovo-cz

 

 

 

Bořivoj Kňourek

Kňourkovi ve městech České republiky